Преподавателят Силвана Тошкова вярва в чистосърдечната и неподправена любов към музиката, която децата притежават и се стреми да вдъхновява и насърчава у тях желание и готовност да положат необходимите усилия, изучавайки музикален инструмент. Да - нужни са постоянство, воля и самодисциплина, но това са качества необходими за целият ни живот, а с музиката те се възпитават лесно. Необходими са отношение, уважение, култура и всеотдайност, те се добиват в процеса неусетно и одухотворяват децата дарявайки ги с безценния дар на изкуството.
Специално разработена програма, чрез която децата овладяват инструмента, както и принципи на основните елементи на музиката - ритъм, метрум, размер, такт, мелодия, хармония, темпо. Забавляват се, като участват в различни игри – идейно и професионално създадени за спецификата на образователната активност при деца. Добиват висока музикална грамотност, усвояват различни техники на звукоизвличане, жанрови особености, стандартни и широкоприложими, както и специфични знания относно инструмента.
При индивидуалният курс на обучение преподавателят изхожда от даденостите на обучаващият се, като талант, трудоспособност, желание, концентрация, времево фокусиране, интереси и много други фактори - различни по важност за различните хора. Провеждат се занимания в рамките на един астрономически час веднъж седмично, или два пъти седмично по 45 минути. Това е форма на обучение, която стимулира личностното развитие и индивидуалните качества на курсистите, включва подготовка за конкурси, концерти, кандидатстване в музикални учебни заведения и други.
Учителя по пиано e завършил през 2005 г. Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst-Stuttgart - Германия. Носител e на награди от наши и чужди конкурси, между които - Дни на камерната музика, гр.Габрово, Конкурс за руска клавирна музика - гр.София – 2000г., Международен конкурс за пианисти - Палма де Майорка през 2003г. От 2009г. до 2011г. корепетира българския камерен хор в Берлин и преподава пиано. Учащи се в школата по пиано при НЧ "Св. Георги Победоносец 1999г." са носители на награди от конкурси в страната и са успешно подготвяни и приети в Националното музикално училище и Музикална академия в София.
Уроците по рисуване, керамика и грънчарство провокират у децата желание да направят нещо сами, да включат и своето въображение. Развиват креативно мислене, учат се на ред, последователност и тренират своето търпение. Заниманията в група ги стимулира и сравнението с другите ги кара да се стремят към по – високи резултати. Работата с много различни художествени материали и техники развива сръчност и самоувереност. Натрупват се пластични познания, развива се усет към визуалните изкуства и възприятия, и не на последно място е много забавно.
Уроците по изкуство са хубав начин да прекараш няколко часа в които правиш нещо с ръце: /изобразяваш или моделираш/, и по забавен начин се запознаваш със света на животните, природата, хората или космоса!
Ръководители на Школата по приложни и изящни изкуства Арт Джунгла са художниците Атанаска и Александър Костови. И двамата са завършили НХА и са членове на СБХ от 2010г.Имат дългогодишен опит в работата с деца, както в забавната област така и в подготовката им за кандидатстване в професионалните и профилирани гимназии с рисуване.
Заниманията по музикотерапия са насочени предимно към деца със специални образователни потребности, които имат говорни, емоционални и поведенчески проблеми, хиперактивност, аутизъм, синдром на Даун, ДЦП.
Музикотерапията е най-подходящата терапия при нарушения в говора, както и мощен стимул за поява на такъв, защото е лесно усвоима, развлекателна и приятна. Музиката пряко въздейства върху ритъма на говора, ритъма на движенията, върху емоциите и настроението. Ритъмът е в основата на говорната организация и като елемент на музиката пряко въздейства върху темпото на дишане.
Музиката и говора имат общи закономерности – сходна форма, състав, звукова стилистика, ритъм, темпо, акценти и кулминации, динамика и интонация.
Музиката има подкрепящо и релаксиращо въздействие. Важен посредник са и музикалните инструменти, като в повечето случаи са ударни. При звукоизвличането, на които не се изисква специална професионална подготовка, което дава усещане за свобода в съзнанието на децата. Това предразполага към спонтанност в изразяването и стимулират креативността при терапевтичното музициране. Музикотерапевтичният екип продължава да работи по проекта в сътрудничество с асоциaцията „Живот със Синдром на Даун“.
Танцов състав изпълнява фолклорни хора и обработени сценични танци от всички етнографски области от страната. Участва ежегодно на много концерти, фестивали и конкурси от където печели престижни награди от категориите в които се явява. На международните сцени се е изявявал в Румъния и Северна Македония.